Informacje o autorach strony
Ustaw jako stronę startową Napisz do nas Dodaj stronę do ulubionych
 

 

Łódź po raz kolejny jest na ustach wielu Polaków. I tym razem, zgodnie z tradycją ostanich lat, jest miejscem wydarzenia szokującego, pobudzającego do dyskusji wiele środowisk. Przyczyną wspomnianego zamieszania jest wystawa, jaką od poniedziałku 20 czerwca 2005 można oglądać w centrum miasta. Przy skrzyżowaniu ulic Piotrkowskiej i Piłsudskiego stanęło 14 dużych plansz przedstawiających niezwykle drastyczne obrazy. Tematem wystawy jest problem ochrony życia ludzkiego poruszany z perspektywy praktyk aborcyjnych. Zestawienie obrazów zmasakrowanych zwłok ofiar wojennych z terenów dawnej Jugosławii i Ruandy ze zdjęciami dokumentującymi aborcję, wywiera mocne wrażenie na odbiorcy.
Stosunek przechodniów do fotografii wacha się od wyraźnego zgorszenia i oburzenia do postawy świadomej akceptacji. Obok licznych zdań o nieetycznym i niemoralnym oddźwięku prezentowanych zdjęć, pojawiają się także głosy o edukacyjnym i pouczającym wpływie takiego przedsięwzięcia.

Poniżej zamieszczam zdjęcia z wystawy "Wybierz życie", która planowo miała być prezentowana przez miesiąc. Jednakże w wyniku donosów do prokuratury plansze zniknęły z ulicy już po upływie niecałych dwóch tygodni.

 

 

 

UWAGA: ZDJĘCIA DRASTYCZNE

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

Copyright © by Łukasz Krawczyk 2000-2007. Wszelkie prawa zastrzezone.