Informacje o autorach strony
Ustaw jako stronę startową Napisz do nas Dodaj stronę do ulubionych
 

 

Archiwum news'ów:

 

 
24.06.2007

Zapraszamy do zapoznania się z pracami nadesłanymi na zorganizoawny przez nas konkurs fotograficzny. Poniżej zamieszczamy zdjęcia, które znalazły największe uznanie jury.

PRZEJDŹ DO: INSPIRACJA W OBIEKTYWIE 
12.05.2007

Tym razem pragniemy zabrać Cię na wycieczkę po rezydencji Księży Młyna. Zapraszamy do lektury tekstu, traktującego o latach świetności i burzliwych dziejach jednego z najważniejszych zabytków pofabrycznej Łodzi.

PRZEJDŹ DO: REZYDENCJA KSIĘŻY MŁYN 
11.05.2007

Zachęcamy do lektury nowego tekstu Kamila Śmiechowskiego, pt. "Przed narodzinami imperium - lokalizacja fabryki I. K. Poznańskiego na tle przemian urbanistycznych Łodzi do 1870 r". Znajdziesz go w dziale: Sekcja regionalna SKNH. Możesz skorzystać również z poniższego linka.

PRZEJDŹ DO: PRZED NARODZINAMI IMPERIUM... 
05.05.2007

Nadeszła wiosna, czas wyruszyć na spacer po łódzkich zakątkach. Zwiedzający łódzką Manufakturę mogą zaobserwować fascynujący taniec wodnych aktorów. W galerii zdjęć zamieszczamy nowy reportaż Andrzeja Stanisławskiego z tego niecodziennego spektaklu.

PRZEJDŹ DO: TAŃCZĄCE FONATANNY POFABRYCZNEJ ŁODZI 
02.04.2007

W dziale artykuły pojawił się kolejny, godny uwagi tekst. Tym razem prezentujemy pracę Arkadiusza Dąbrowskiego traktującą o tradycji łódzkiego przemysłu dziewiarskiego.

Zapraszamy do lektury.

PRZEJDŹ DO: ŁÓDZKA FABRYKA NICI- ŻYWY SYMBOL ZIEMI OBIECANEJ 
05.03.2007

W galerii zdjęć zamieszczamy kolejną pozycję. Tym razem jest to materiał nadesłany przez znanego łódzkiego fotografa Andrzeja Stanisławskiego. Autor pragnie przybliżyć odbiorcy szczególny klimat pokrytego śnieżnym puchem cmentarza żydowskiego w Łodzi.

Zapraszamy do galerii.

PRZEJDŹ DO: ZIMA NA CMENTARZU ŻYDOWSKIM- W OBIEKTYWIE ANDRZEJA STANISŁAWSKIEGO 
27.02.2007

Nowa pozycja w galerii zdjęć. Tym razem z obiektywem naszego aparatu odwiedziliśmy najmłodsze muzeum w mieście- Muzeum Fabryki w Manufakturze. Pomimo swoich niewielkich rozmiarów jest to bardzo ciekawe miejsce, godne zwiedzenia.

Zapraszamy do zapoznania się z przygotowanym materialem.

PRZEJDŹ DO: KAWAŁEK HISTORII W HISTORYCZNYM MIEJSCU- MUZEUM FABRYKI W MANUFAKTURZE 
16.02.2007

W galerii zdjęć zamieściliśmy nowy dział zatytułowany: Na dachu miasta- Rudzka Góra. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nowym materiałem oraz zachęcamy do odbycia wycieczki w ten zakątek Łodzi. Rozległą panorama roztaczająca się ze szczytu na pewno wynagrodzi nam wysiłek "wspinaczki".

PRZEJDŹ DO: NA DACHU MIASTA- RUDZKA GÓRA 
15.02.2007

Z przyjemnością informujemy, iż uruchomiliśmy nową usługę w ramach naszego serwisu. Żywimy nadzieję, że forum temtyczne, które mamy przyjemność oddać Wam do użytku, stanie się miejscem wymiany Waszych spostrzeżeń i uwag odnośnie regionalnej rzeczywistości.
Zachęcamy do czynnyego udziału w panelach dyskusyjnych i zyczymy miłej zabawy.

Pozdrawiamy
Zespół Wirtualnej Łodzi

PRZEJDŹ DO: FORUM 
19.10.2006

Po dłuższej nieobecności, wznawiamy pracę naszego serwisu:) Jednocześnie zachęcamy do współpracy. Być może w trakcie wakacji udało się Wam odkryć jakieś godne uwagi miejsca w obrębie naszego maista, albo poczyniliście spostrzeżenia, którymi chcielibyście się podzielić z gośćmi serwisu.

Tymczasem z naszej strony, w galerii zdjęć zamieszczam nową pozycję. Tym razem są to zdjęcia odzyskującej blask Cerkwii św. Aleksandra z XIX wieku. Serdecznie zapraszam do zapoznania się z prezentowanym materiałem.

PRZEJDŹ DO: CERKIEW ŚW ALEKSANDRA Z 1884 R 
18.06.2006

Nadszedł czas zmian. W galerii zdjęć prezentujemy nowe-stare pozycje. Stare- bo w temacie już prezentownym, nowe- bo w zmodyfikowanej postaci. W dziale Prawie-Najstarszy łódzki kościół, zamieszczamy nowe zdjęcia Kościoła pw. św. Józefa. Tym razem, z obiektywem naszego aparatu udaliśmy się do wnętrza świątyni, by pokazać Wam ciekawy wystrój tego sędziwego zabytku.

PRZEJDŹ DO: PRAWIE-NAJSTARSZY ŁÓDZKI KOŚCIÓŁ 
05.06.2006

W dniu dzisiejszym osiągnięty został kolejny istotny próg popularności naszego serwisu. 300 000 odwiedzin świadczy o dużym zainteresowaniu, z jakim spotyka się z Waszej strony nasza praca. Jest nam niezmiernie miło, że zamieszczane na stronie materiały spotykają się z Waszym ciepłym przyjęciem. Dziękujemy za wszelkie wyrazy uznania i dobre rady, dzięki który możemy wzbogacać niniejszy serwis coraz to nowymi treściami.

Korzystając z okzaji zapraszamy do współpracy w rozwijaniu tego małego kompedium wiedzy o naszym mieście. 
22.04.2006

W galerii zdjęć pojawił się kolejny fotoreportaż. Tym razem z obiektywem naszego aparatu powędrowaliśmy szlakiem pamięci ofiar II wojny światowej. Zaczynając wycieczkę przy pomniku Pękniętego Serca w Parku Promienistych, miejscu śmierci najmłodszych łodzian, skierowaliśmy nasze kroki ku niedawno odrestaurowanej stacji Radegast. Następnie udaliśmy się do Muzeum martyrologii, zlokalizowanego w ruinach dawnego obozu koncentracyjnego na Radogoszczu.

Zachęcam do zapoznania się ze zgromadzonym przez nas materiałem zdjęciowym i do samodzielnych odwiedzin wspomnianych miejsc.

PRZEJDŹ DO: NA PAMIĄTKĘ NIEWINNEJ ŚMIERCI
- ŁÓDZKIE POMNIKI MARTYROLOGII 
09.04.2006

W dziale artykuły pojwił się kolejny, bogato ilustrowany tekst, będący swoistym raportem z wycieczki odbytej przez autora, wzdłuż jednej z najciekawszych ulic miasta- ulicy Gdańskiej. Spacer po Łodzi ginącej to refleksja nad stanem dziedzictwa architektonicznego z okresów świetności miasta a jednocześnie dokładny przewodnik po tym kawałku Łodzi.

Mam nadzieję, że lektura niniejszego tekstu zachęci wielu z Was do podążenia śladami autora i pozwoli Wam dostrzec piękno ginącej Łodzi.

PRZEJDŹ DO: SPACER PO ŁODZI GINĄCEJ 
22.02.2006

W dziale artykuły zamieszczam kolejny tekst. Tym razem autor zwraca uwagę na ambitne plany zagospodarowania przestrzennego miasta, ktore w zamyśle miały doprowadzić do stworzenia w Łodzi paru interesujących miejsc rozrywki i rekreacji. Niestety, wspomniane projekty nie wyszły do tej pory poza obszar planowania.

Serdecznie zachęcam do lektury niniejszego tekstu. Może znajdzie się wśród Was ktoś, kto przyczyni się do realizacji korzystnych dla miasta przedsięwzięć.

PRZEJDŹ DO: REKREACJA PO ŁÓDZKU 
05.02.2006

Co Łódź może zaoferować swoim mieszkańcom i turystom pragnącym poznać niepowtarzalny charakter naszego miasta? Co w Łodzi może fascynować i przyciągać uwagę? Kogo możemy spotakć pod tajemniczym adresem Ogrodowa 22... i wreszcie jakiej tajemnicy strzegą łagiewnickie lasy? O tym wszystkim opowie Wam autor nowej pracy zmieszczonej na stronie- "Tryptyk łódzki".

Serdecznie zapraszam do lektury

PRZEJDŹ DO: TRYPTYK ŁÓDZKI 
20.11.2005

Na stronie pojawiła się nowa galeria zdjęć. Tym razem nasz obiektyw wybiegł nieco poza granice Łodzi. W jesienny dzień udaliśmy się z wizytą do niezwykle urokliwego zakątka ziemi sulejowskiej- Podklasztorza. Zabytkowy kompleks sakralno- hotelowy to jedna z wielu atrakcji w okolicach Łodzi.
Zapraszamy do zapoznania się z naszym materiałem.

PRZEJDŹ DO GALERII 
02.11.2005

W galerii zdjęć nie lada gradka. Obszerny fotoreportaż z wizyty na jednym z najciekawszych osiedli Łodzi- Księżym Młynie. Ten jedyny w swoim rodzaju zakątek jest żywym świadectwem przemysłwej historii miasta oraz unikatowym na skalę światową kompleksem zabudowań fabrykanckich. Dziś zapomniany i zaniedbany oczarowuje swym naturalnym pięknem i niepowtarzalnym klimatem. Serdecznie zapraszamy do galerii oraz osobistej wizyty w imperium Scheiblera.

PRZEJDŹ DO GALERII 
07.08.2005

Galeria zdjęć wzbogaciła się o kolejny rozdział. Tym razem pod ciekawie brzmiącym tytułem "Łódź prawdziwa - fotograficzne impresje na temat mojego miasta" zamieszczam prace nadesłane przez Adama Ruska. Serdecznie polecam do zapoznania się z tą pozycją. Naprawdę warto !!!

PRZEJDŹ DO GALERII 
05.07.2005

Na stronie pojawił się kolejny wartosciowy materiał, którego lektura może dostarczyć wielu ciekawych informacji. Tym razem jest to raport z badania przeprowadzonego przez studentów socjologii UŁ. Poruszana problematyka to: ŁÓDŹ- MIASTO STAGNACJI CZY PERSPEKTYW.

Wspomniany materiał znajdziecie w dziale Nasze badania. Jest to już drugie badanie, którego wyniki prezentujemy na łamach serwisu.

PRZEJDŹ DO RAPORTU 
26.06.2005

Kolejny próg popularnosci strony został przekroczony w tempie większym, niż się tego spodziewaliśmy rozpoczynając naszą przygodę z Wirtualną Łodzią. Stronę odwiedzano juz ponad 100 000 razy. Cieszymy się, że nasza praca znajduje Wasze uznanie, o czym niejednokrotnie piszecie w księdze gości czy w przesyłanych do nas mailach. Dziękujemy za wszystkie wyrazy symaptii jak i rozsądne uwagi krytyczne. Zachęcamy do współpracy w promowaniu naszego miasta.

Pozdrawiamy 
21.06.2005

Od poniedziałku 20 czerwca w centrum Łodzi można oglądać kontrowersyjną wystawę antyaborcyjną "Wybierz życie". Na 14 dużych planszach rozmieszczonych przy skrzyzowaniu ulic Piotrkowskiej i Piłsudskiego widnieją drastyczne zdjęcia zmasakarowanych ciał ofiar wojennych zestawione z poszarpanymi płodami ludzkimi. W serwisie zamieszczam zdjęcia z wystawy. OSTRZEGAM, OBRAZY KTÓRE ZDECYDUJESZ SIE ZOBACZYĆ SĄ DRASTYCZNE I NIE POWINNY BYĆ OGLADANE PRZEZ DZIECI.

ZOBACZ FOTOREPORTAŻ 
31.05.2005

W galerii zdjęć zamieściłem zdjęcia jednego z najciekawszych łódzkich obiektów kultu religijnego - Katedry pw. św. Stanisława Kostki. Monumentalny kościół szczególnie ciekawie prezentuje się pod osłoną nocy.

Przejdź do galerii 
30.05.2005

W miesiącu maju licznik odnotował ponad 18 000 odsłon. Cieszy nas tak duże zainteresowanie serwisem. Czekamy również na wszelkie sugestie odnośnie uatrakcyjnienia formy prezentacji wiadomości.

Już niedługo na łamach Wirtualnej Łodzi pojawią się nowe działy tematyczne. Zapraszamy i życzymy miłej lektury. 
29.04.2005

W galerii zdjęć zagościł kolejny dział. Tym razem obiektyw naszego aparatu podglądał budzącą się do życia przyrodę. Zapraszam do obejrzenia wiosenneych zdjęć z jednego z łódzkich parków.

Przejdź do galerii 
17.04.2005

Ta strona była odwiedzana już przeszło 61 000 razy. Dziękujemy i zapraszamy ponownie! 
08.04.2005

Zapraszam do obejrzenia fotoreportażu sprzed łódzkiej bazyliki archikatedralnej w dniu pogrzebu Papieża Jana Pawła II. Miejsce to od wielu dni jest punktem codziennej, wieczornej modlitwy łódzkiej młodzieży za duszę Papieża. Człowieka, który w czasie swojego przeszło 26 letniego pontyfikatu stawiał zawsze na młodość i potrafił dojrzeć w ludziach młodych to co dobre i szlachetne...

"Ojcze Święty, Ty szukałeś nas
Teraz my znaleźliśmy Ciebie"

Zapraszam do galerii 
01.04.2005

OŚRODEK SPORTU I REKREACJI ANGELICA
przy Wyższej Szkole Informatyki

Park Wodny / Hala Sprtowa / Siłownia Fitnes / Odnowa Biologiczna

- szczegóły w dziale rekreacja.

Serdecznie zapraszam 
30.03.2005

Nasz licznik odnotował już ponad 50 000 wejść na stronę. Jest to namacalny dowód Waszegu uznania dla naszej pracy. Dziękujemy za wszystkie pochlebne opinie oraz za krytyczne uwagi. Pozwala nam to dostosowywać serwis do Waszych potrzeb. Zachęcamy również do współracy. 
21.03.2005

Nowa pozycja w galerii zdjęć. Tym razem zapraszam na wirtualny spacer po imperium jednego z pierwszych łódzkich przemysłowców- Ludwika Geyera. 
12.03.2005

W dziale artykuły zamieściłem kolejny warty przeczytania tekst. Jego autorem jest Kamil Śmiechowski. W przyjemnej, lekkiej formie powieściowej autor przekazuje wiele ciekawych informacji o początkach Łodzi.

Zachęcam do lektury. 
05.03.2005

Kolejny istotny próg odwidzalności został przekroczony. Licznik odnotował już ponad 40 000 wejść na stronę. Cieszę się, że zamieszczane w serwisie materiały cieszą się Waszym zainteresowaniem. Zachęcam również do dzielenia się swoimi refleksjami i pomysłami.

Pozdrawiam :) 
18.02.2005

W dziale artykuły zamieścłem dwie nowe prace Zbigniewa Głąba. Jedna z nich dotyczy historii Starego Rynku w Łodzi, druga jest tematycznie związana z Wolborzem.

Serdecznie zapraszama do lektury. 
11.02.2005

Na stronie pojawił się nowy dział: Nasze badania. Miejsce to jest przeznaczone na prezentację wyników badań terenowych tematycznie powiązanych z Łodzią i regionem.
Na początek zamieszczam raport na temat Czasu wolnego łodzian. 
10.02.2005

Nowe zdjęcia w galerii. Tym razem są to fotki willi Reinholda Richtera. Zachęcam do odwiedzin. 
09.02.2005

Parę zmian na stronie. Przede wszystkim w dziale artykuły pojawiły się nowe pozycje dotyczące: średniowiecznych zamków województwa łódzkiego, oraz odsyłacz do strony stanowiącej bogate źródło informacji o dworach i pałacach ziemi łódzkiej. Poza tym w dziale dotyczącym łódzkich muzeów zamieściłem linki do oficjalnych stron poszczególnych placówek.

Dziękuję za wszystkie uwagi odnośnie funkcjonalności serwisu. W miarę możliwości staram się je uwzględniać i dopasowywać stronę do potrzeb osób zainteresowanych.

Pozdrawiam 
04.02.2005

Na stronie pojawił się nowy, obszerny, zapowiadany jakiś czas temu dział: Łódź Czterech Kultur. Zamieszczam w nim obszerny opis historycznych dziejów Łodzi. W dalszej części artykułu staram się wykazać pewne analogie między początkami miasta a aktualnym momentem historycznym. Staram się uzasadnić tezę, iż wielokulturowe korzenie mogą i dziś stanowić ważny element decydujący o tożsamości Łodzi w integrującej się Europie.

Gorąco zachęcam do lektury :) 
31.01.2005

Na stronie pojawił się kolejny dział: Na spacer i nie tylko... . Zamieszczam w nim informacje odnośnie Łódzkiego Zoo, Ogrodu botanicznego i Palmiarnii. Serdecznie zapraszam do odwiedzin. 
28.01.2005

Poprawiłem nieaktualne odnośniki w działach: Komunikacja oraz Województwo w liczbach. W tej chwili nie powinno być już żadnych problemów z przekierowaniami do pożądanych stron. 
14.01.2005

Wspomóż budowę polskiego sztucznego serca. Kliknij na banner Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii w Zabrzu. 
11.01.2005

Padł kolejny rekord oglądalności. Parę dni temu przekroczyliście magiczną granicę 20 000 odwiedzin. Cieszę się, że serwis wzbudza takie zainteresowania i mam nadzieję, że zamieszczone w nim informacje pomogą Wam w blizszym poznaniu historii regionu.

Pozdrawiam :) 
09.01.2005

Zgodnie z obietnicą umieściłem na łamach serwisu kolejny, godny uwagi tekst pana Tomasza Pietrasa. Tym razem jest to obszerna praca na temat historii Aleksandrowa Łódzkiego. Zapraszam do działu artykuły i gorąco zachęcam do lektury.

Jednocześnie przypominam, że każdy z Was może zamieścić na tej stronie tekst tematycznie związany z Łodzią. 
03.01.2005

Zacznamy kolejny rok, tym razem już 2005. Życzę wszystkim gościom serwisu, żeby kolejne dni tego roku były pomyslne i przynosiły wiele radości i satysfakcji. 
23.12.2004

W dziale artykuły zamieściłem nową pozycję. Tym razem tekst dotyczny dziejów herbów ziemi łódzkiej ze szczególnym zwróceniem uwagi na herb miasta Łodzi. Autorem wspomnianej pozycji jest historyk z Uniwersytetu Łódzkiego Tomasz Pietras. Umieszczenie tej pozycji było możliwe dzięki uprzejmości autora. Już niedługo na stronie pojawią się kolejne artykuły. Serdecznie zapraszam do lektury.

Odsyłam również do prywatnej strony Tomka Pietrasa. 
06.12.2004

Rośnie popularność serwisu. Niedawno przekroczyliście granicę 10 000 odwiedzin, a teraz jest ich już znacznie więcej. Jak na tak krótki czas funkcjonowania strony, to wynik jest naprawde imponujący.

Osoby chcące zaprezentować się przed szerokim gronem odbiorców zapraszam do współpracy. Jedyny wymóg to zaprezentowanie czegokolwiek, co byłoby choć trochę związane z tematyką serwisu.

Liczę na Waszą pomysłowość :) 
27.11.2004

Zamieściłem na stronie nową galerię ze zdjęciami. Tym razem proponuje podróż do tropikalnej dżungli. Zlokalizowana w centrum miasta palmiarnia kusi ciekawymi gatunkami roślin i pomysłową aranżacją wnętrza.Ten zadaszony park to wspaniałe miejsce na zimowy spacer. Wspomniec też należy, że oddany po renowacji obiekt, jest najnowocześniejszym tego typu w Polsce.

Wśród zdjęć zamieściłem również fotki z wystawy storczyków, która odbyła się na terenie palmiarni w listopadzie. 
20.11.2004

Dorzuciłem kolejny dział tematyczny do galerii zdjęć. Tym razem są to jesienne fotki z ogrodu botanicznego. O tej porze to naprawdę bajeczne miejsce. Zachęcam do wizyty w ogrodzie w różnych okresach roku.

Już niebawem zamieszczę na stronie zdjęcia z ubiegłotygodniowej wystawy storczyków, która odbyła się w łódzkiej palmiarni. 
11.11.2004

Jeżeli checie rozreklamować prowadzony przez siebie serwis, nadsyłajcie do mnie adres swoich bannerów reklamowych. Jeżeli wykażecie zainteresowanie tym tematem, wzbogacę stronę o dział bannery już w najbliższym czasie. Pozdrawiam :)

Poza tym, dokonałem pewnych zmian kosmetycznych. Proszę o uwagi odnośnie funkcjonalności i wyglądu strony. 
09.11.2004

W dziale Artykuły pojawiły się kolejne pozycje. Tym razem o łódzkich duchach oraz o wskrzeszeniu po latach imperium Poznańskiego. Zachęcam wszystkich do pisania. Jak widać każdy temat jest dobry. Powodzenia :) 
04.11.2004

Zabieram się do pisania pracy na temat czterokulturowego charakteru Łodzi. Zapraszam Wszystkich do zajęcia stanowiska w sprawie: Czy Łódź u progu XXI wieku jest wciąż miastem 4 kultur? Jakie argumenty przemawiają za, a jakie przeciw takiemu spojrzeniu na "polski Manchester"? Gdzie wciąż można napotkać mozaikę kulturową, gdzie natomiast wielokulturowa tradycja zanikła?

Zapraszam do przesyłania maili z przemyśleniami w tej sprawie :) Za wszystkie wypowiedzi z góry dziękuje:) 
28.10.2004

Rozbudowałem serwis o dział Współpraca. Jeżeli chcesz zaistnieć w internecie przy pomocy tego serwisu to wystarczy, że uzupełnisz fromularz i prześlesz go do mnie. Możesz też zgłosić się bezpośrednio na maila, czy odezwać się na gg (5240646). Zachęcam do współpracy. Jeżeli dysponujesz ciekawymi zdjęciami, masz pomysł na oryginalny artykuł, poprostu się ze mną skontaktuj... 
26.10.2004
Wreszcie ruszył dział Artykuły. Znalazła się pierwsza osoba chętna do prezentacji swojej pracy na łamach niniejszego serwisu. Mam nadzieję, że wielu z Was pójdzie w jej ślady i również przedstawi swoje prace. Serdecznie zapraszam :)


 
19.10.2004

Kosmetyczne doróbki. Zmienił się nieco image serwisu, a zwłaszcza jego nagłówek. Cały czas staram się dopasować walory estetyczne strony do gustów odwiedzających ją gości. Za wszystkie uwagi z góry dziękuję :) 
18.10.2004

Zaindeksowałem stronę w EGGS.pl. Poza tym dorzuciłem na stronce banner Polskiej Akcji Humanitarnej. Od tej chwili odwiedzając serwis możesz wspomóc dzieci z najuboższych rodzin klikając na button: Nakarm głodne dziecko. Zachęcam do wsparcia. Sami nic nie tracimy, a możemy pomóc osobom, tej pomocy potrzebującym. 
30.09.2004

Ruszył dział Galeria. Wreszcie udało mi się uzbierać tyle zdjęć, by móc je zaprezentować Wam na łamach mojej strony. Zdaję sobię sprawę, że nie jest ich narazie zbyt dużo, ale będę się starał w miarę możliwości czasowych systematycznie rozbdowywać ten element serwisu. Tymczasem zapraszam do wglądu w zamieszczone pozycje. 
28.09.2004

Dziś dodałem niniejszy serwis do rankingu Stron o Łodzi w Toplista.pl. Ku mojemu zadowolenie strona zaczęła szybko odnosić duże sukcesy. 
22.09.2004

Od tego dnia zaczyna się pomiar odwiedzalności strony przy użyciu serwiu STAT4U. Liczę na Wasze spore zainteresowanie prowadzoną przeze mnie stroną. Zapraszam do odwiedzin ;) 
20.09.2004

NARODZINY SERWISU..., moze trafniejsze było by stwierdzenie reaktywacja. Niniejsza strona jest niejako kontynuacją, bądź jak kto woli nowszą wersją tego, co miałem przyjemność zaprezentować Wam na stronie: www.lodz03.prv.pl.

Copyright © by Łukasz Krawczyk 2000-2007. Wszelkie prawa zastrzezone.